Aragó > es així

Delimitació comarcal d'Aragó. Aragó.



CodiNom ComarcaMunicipisSuperfície
Km2.
Padró 2002.
01.Jacetania20.1.857,90.17.207
02.Alt Gállego8.1.359,80.12.320
03.Sobrarbe19.2.202,70.6.854
04.Ribargorça34.2.459,80.12.129
05.Cinc Viles31.3.062,50.32.669
06.Foia d'Huesca/Plana de Uesca40.2.525,60.60.525
07.Somontano de Barbastro29.1.166,60.22.740
08.Cinca Mig9. 576,7022.441
09.La Llitera/La Llitera14. 733,9018.666
10.Monegros31. 2.764,40.21.240
11.Baix Cinca/Baix Cinca11. 1.419,60.22.688
12.Tarazona i el Moncayo16.452,414.287
13.Camp de Borja18. 690,5014.326
14.Aranda13. 561,008.018
15.Ribera Alta de l'Ebre17.416,0022.564
16.ValdeJalón17. 933,3023.721
17.Zaragoza20. 2.288,80.662.941
18.Ribera Baixa de l'Ebre10. 989,909.418
19.Sota Aragó-Casp/Baix Aragó-Casp 6.997,3012.604
20.Comunitat de Calataiud67. 2.518,10.40.185
21.Camp de Cariñena14.772,0010.501
22.Camp de Belchite15. 1.043,80.5.505
23.Sota Martín9.795,207.383
24.Camp de Daroca35. 1.117,90.6.623
25.Jiloca40. 1.932,10.13.829
26.Conques Mineres30.1.407,60.9.604
27.Andorra-Sierra d'Arcs9. 675,1011.165
28.Sota Aragó20.1.304,20.26.853
29.Teruel46. 2.791,60.43.273
30.Maestrazgo15. 1.204,30.3.700
31.Sierra d'Albarrasí25. 1.414,00.4.961
32.Gúdar-Javalambre24. 2.351,60.7.892
33.Matarraña/Matarranya18. 933,008.682
Total Aragó  730. 47.719,20. 1.217.514.

Mapa Arag coamarcas

Más informació

Llei 8/1996, de delimitació comarcal d'Aragó.
LLEI 23/2001, de 26 de desembre, de Mesures de Comarcalització.
Llei 10/1993, de comarcalització.
Divisions Administratives a Aragó.

 

El temps tot ho cura, menys vellesa i bogeria.
Un testimoni que va veure, val per dos, i si va veure i va sentir, per 102.
Al setembre collita, i no sembris.
No aprenem gràcies a l'escola, sinó gràcies a la vida. Séneca



Índex sobre Aragó

Un recull reproduccions artístiques antigues podràs comprovar com era la Expo de 1908 i comparar amb l'actual.
Pots documentar-amb algunes publicacions sobre Aragó.
i afegir al teu visualització unes imatges de Sant Jordi Patró de Aragó.

Espectacular i únic és el Parc Nacional d'Ordesa i Mont Perdut.

En Genealogía Aragonesa poden informar-te sobre com localitzar als teus avantpassats.

Coneix un món en les fotografies de Serafín Urzay.



 

Huesca | Teruel | Zaragoza | Aragó | Inici
Turisme La Seu | El Pilar | Goya | Museu Zaragoza
Aigualeix | Fauna | Flora | Geología | Fongs | Naturalesa a Aragó
Indice Alfabètic | Temàtic | Mapes | Altres Adreces



Arag s aix, comarques.

Copyright 1996-2019 © All Rights Reserved Javier Mendívil Navarro, Aragó.

Per consultar, aclariments o corregir errors si us plau escriu-nos

Avís Legal. Esta actividad de la Asociación Cultural Aragón Interactivo y Multimedia
És una activitat cultural.
L'aigua esperança i futur