Aragón > aragones

Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón.

CódigoNombre RedoladaMonezipiosSuperfizie
Km2
Padrón 2002
01Chacetania201.857,9017.207
02Alto Galligo81.359,8012.320
03Sobrarbe192.202,706.854
04Ribagorza342.459,8012.129
05Cinco Villas313.062,5032.669
06Hoya de Huesca/Plana de Uesca402.525,6060.525
07Somontano de Barbastro291.166,6022.740
08Cinca Medio9576,7022.441
09La Litera/La Llitera14733,9018.666
10Monegros312.764,4021.240
11Baxo Cinca/Baix Cinca111.419,6022.688
12Tarazona y el Moncayo16452,414.287
13Campo de Borja18690,5014.326
14Aranda13561,008.018
15Ribera Alta del Ebro17416,0022.564
16ValdeJalón17933,3023.721
17Zaragoza202.288,80662.941
18Ribera Baxa del Ebro10989,909.418
19Baxo Aragón-Caspe/Baix Aragó-Casp6997,3012.604
20Comunidad de Calatayud672.518,1040.185
21Campo de Cariñena14772,0010.501
22Campo de Belchite151.043,805.505
23Baxo Martín9795,207.383
24Campo de Daroca351.117,906.623
25Jiloca401.932,1013.829
26Cuencas Mineras301.407,609.604
27Andorra-Sierra de Arcos9675,1011.165
28Baxo Aragón201.304,2026.853
29Teruel462.791,6043.273
30Maestrazgo151.204,303.700
31Sierra de Albarracín251.414,004.961
32Gúdar-Javalambre242.351,607.892
33Matarraña/Matarranya18933,008.682
Total Aragón  73047.719,201.217.514

Mapa de las Redoladas d'Aragón

Más información

Lai 8/1996, de delimitación redoladas de Aragón.

Lai 23/2001, de 26 de diciembre, de Medidas de Redolarizazion.

Lai 10/1993, de Redolarizazion.

Divisiones Administrativas en Aragón.

A manca de simplura lo malba tot. Unamuno

etiquetas

Introduzión to Aragón, Torismo, rural, borinas, cultura, arte, costumbres.
Presa posizión autiba en a cultura aragonesa. Jovenes y chobentú. Monta o tuyo mesmo rolde de chobenes. Creiga o tuyo informazión gronxiable e intresán. Contacta con nusatros. Da a conoxer as tuyas mesmas publicazions, o deporte y a naturaleza no te resultaran estranios. Presa partiu, aragonés por suposau.

Endiz Alfabetico denzima Aragón

Si quiers enamplar o tuyo informazión denzima Aragón puez empezipiar recorriendo bels Monesterios, o 40 Castiellos atro recorrido intresán ye o Mudejar, Patrimonio d' a Umanidá, tamién puez enamplar os tuyos conoximientos culturales denzima Aragón examinando o suyo eraldica monezipal e instituzional sin ixuplidar, por suposau, bellas d' os suyos feguras emblemáticas como San Chorche Amo d' Aragón o sus personajes ilustres añadiendo a istos datos un minimo recorrido por o suya istoria o bels libros.

Tamién goza Aragón d' una Naturaleza dibersa y variada donde pasando por plantas, animals, o paisaches podemos arribar a un fantestico bestiario que habita en os suyos molimentos.

A informazión no será replena sin un gambada por as suyas tres provincias: Zaragoza, Teruel y Uesca y sus variadas Redoladas, con aturadero en belún d'os suyos espectaculars paisaches como ro bal pirenaico d' Ordesa o el Moncayo o por oposición en el valle el Ebro.

Si razones de treballo u familiars te han lebato Luen de Aragón puez Bajarte imágenes de fundo, sonius u animazións

Tamién puez dedicar-te a ros intangibles: dende ra replega de falordias que fan a Aragón unibersal o tuyo tamién puez engalzar a presenzia d'o Santo Grial en Aragón.

Atras paxina denzima Aragón en Internet

Bi ha atras autualidades y reyalidás que tamién te pueden intresar, Ta siguir a eboluzión d'o Aragonés de Aragón

Uesca | Teruel | Zaragoza | Aragón | Redoladas | Portalada
Turismo Rural | Turismo | La Seo | El Pilar | Mudéjar | Goya | Museo Zaragoza
Endize Alfabetico | Temático | Mapas | Enrastres

Aragón ye ansina, Monezipios, provincias, redoladas. Arte Mudéjar, turismo, rural, borinas. monasterios, ilesias, Moncayo, sistema ibérico, pirineos, agua, Ebro, Jalón, Jiloca, Huerva, Huecha, Queiles, Isuela.

Copyright 1996-2018 © All Rights Reserved Javier Mendívil Navarro, Aragón (España)

Si quiers modificar datos u enamplar a informazión suministrada escríbenos

Aviso Legal. Ista autibidá de l'Asoziazión Aragón Interautibo y Multimeya
Aspera acercarte Aragón a tuya casa.
Fren a ra menaza de trasbase a esperanza d'o augua